Titulní strana

Kdo jsem

Jak pracuji

Terapie Safires
Zlatá mříž
Voda
Kameny
Druhy kamenů
CANISTERAPIE

Děti

Indigové děti
Křišťálové děti
Duhové děti
Když děti nepřicházejí
Hosté jenom na chvíli

Příběhy

Katka a Barunka
Otálející dušička
Prokletý dům
Rozdělená dvojčátka
Odpuštění
Andílek Evelýnka

Články, texty, myšlenky

Jak správně vybrat terapeuta
Umělci a Vyšší Já - Daniel Landa
Jak mluvíme – slova v našem životě
5.element
Spřízněné duše
Soudím a jsem souzen
Lorna Byrne – Andělé v mých vlasech
Poděkování roku 2012
Znamení
Pouta nejsou okovy
Právě Teď – přítomnost okamžiku
Když si nenasloucháme
ČernoBílé
Vědom sám sebe
Co je psáno, to je dáno
Stačí si jen přát
Vše co vyšleš, se ti vrací
Srdce Evropy
Statečným
Rub a Líc
Ve snění skutečném
V zahradách
Křižovatky
Do jámy lvové
Pohádky dnešní doby
Kruh všedního bytí
Otázky a odpovědi
Smrt je jen začátek
Myšlenky tvoří náš svět
Ve jménu
Rozloučení s rokem 2013
Elixír věčnosti duše
Jen tak...
Přijímání
Nezapomeň
Ukončení roku 2014
V půli cesty
HÁDANKA
Vize, Sny a Vzpomínky minulosti
Sbohem roku 2015
Klid před bouří
Zvíře naší duše
Bylo nebylo
Ke konci roku 2016
***P.S.
∞ SVĚTLEM HVĚZDY ∞
Ohlédnutí za rokem 2017
Pozdrav v závěru roku 2018
Závěrem roku 2019
Konec roku 2020
Pozdravení na konci roku 2021
Rozloučení s rokem 2022
Koncem roku 2023

Vaše ohlasy

Obrázky

Ceník

Kontakt

Odkazy

Kameny

Kameny výborně doplňují čištění čaker, posilují  a ochraňují člověka, jsou schopny přijímat i odrážet energii, v pozitivním i negativním slova smyslu. Jsou velmi mocné a velmi oblíbené i u lidí, kteří třeba o nich mnoho nevědí, ale intuitivně cítí jejich sílu.

Kameny lze vybírat různými způsoby (nejznámější je způsob podle slunečního znamení, který je ale příliš široký a neosobní, vhodnější výběr je podle potřeby problému či nemoci), ale nejlepší a nejúčinnější způsob výběru je způsob intuitivní, kdy člověk naslouchá sám sobě, otevírá se tedy, a vybírá konkrétní kámen pro svou potřebu. Také darovaný kamen zesiluje své účinky energií obdarovaného a poutem k dárci (jen Onyx je kámen, který se nemá darovat ani přijímat - ten jako jediný si musí člověk pořídit sám, aby kámen mohl projevit své kladné vlastnosti a ne opak.)

O kámen je třeba se starat, ač je neživý, přesto aby správně fungoval je mu třeba dopřát všech elementů (vody, ohně(světla), vzduchu, země a Lásky), aby měl svou sílu. Je třeba jej čistit a nabíjet. Nejčastěji se kameny čistí vodou, ale jsou i kameny, kterým naopak voda škodí, některé kameny se nabíjí v noci (a za úplňku se jejich nabití násobí), ovšem jsou sluneční kameny, které se naopak nabíjí na slunci. Některé kameny získávají sílu zemí, jiné ohněm(kouřem), a jiné mentálně. Kouř je vhodný více méně pro všechny kameny, narozdíl od známější vody, která se pro pár určitých kamenů přímo nehodí (napr. hematit, malachit, tyrkys, lapis lazuli)

Kameny se vyskytují v různých barvách, které přiřazujeme určitým čakrám (tzv.centra energie), na které můžou blahodárně působit, odblokovávat je a obnovit jejich energii.

Rozlišujeme tedy:

Čakru základní (kořene), které odpovídá červená barva, tudíž i kameny červené  a zemité barvy (např. rubín, spinel, hematit, morganit)

Druhá čakra je sakrální, neboli čakra vitality, centrum kříže. Náleží jí barva oranžová a kameny téže barvy (např. topaz, avanturím, karneol, ohnivý opál)

Třetí je čakra Pupeční společně s malou čakrou solar plexu, vlastnící barvu žlutou až žlutozlatou (topaz, citrín, chalcedon, jantar a jiné)

Čtvrtá čakra je čakrou srdce - lásky a harmonie. Její vlastní barva je zelená a růžová, kameny pak stejných barev (olívín, smaragd, růženín, kunzit a jiné)

Pátá čakra je čakra hrdla, neboli krční. Zde se promítá barva světle modrá a tyrkysová a stejně tak jsou i její kameny (safír, topaz, lazurit, tyrkys a jiné)

Šestá čakra je čakra příkazu, Třetí oko, moudrosti, nazývá se Čakra čela. Její barva je fialová a temně modrá (např. spinel, ametyst, opál, tmavý safír, lazurit)

Sedmou čakrou je čakra korunní neboli čakra temene. Její barvou je bezbarvě průzračná a fialová, kameny pak (např. křišťál, diamant, kalcit, ametyst)

 

Mimo hlavní centra energií - základní čakry je také vhodné zmínit Vedlejší centra rukou a nohou, kterým odpovídají barvy:

-Ruce - bílá, šedá, černá a bezbarvá (např. křišťál, diamant, záhněda, magnezit)

-Nohy - bílá a černá ( např.obsidián, onyx)

 

Každá čakra odpovídá nejen své vlastní barvě, ale také živlům, oblastem těla a ovlivňuje jak fyzické, tak duševní vlastnosti. Dá se čistit různými způsoby, a to jak mentálně - nehmotně, tak právě dostupnými fyzickými prostředky jako jsem například uvedla kameny, tělové svíce a jiné.

 

Jako zdroj informací doporučuji knihy J.P.Kreperáta  Léčení drahými kameny, Skrytá moc drahých kamenů či Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství, výborné barevné seřazení pak v knize Lexikon léčivých kamenů.