Titulní strana

Kdo jsem

Jak pracuji

Terapie Safires
Zlatá mříž
Voda
Kameny
Druhy kamenů
CANISTERAPIE

Děti

Indigové děti
Křišťálové děti
Duhové děti
Když děti nepřicházejí
Hosté jenom na chvíli

Příběhy

Katka a Barunka
Otálející dušička
Prokletý dům
Rozdělená dvojčátka
Odpuštění
Andílek Evelýnka

Články, texty, myšlenky

Jak správně vybrat terapeuta
Umělci a Vyšší Já - Daniel Landa
Jak mluvíme – slova v našem životě
5.element
Spřízněné duše
Soudím a jsem souzen
Lorna Byrne – Andělé v mých vlasech
Poděkování roku 2012
Znamení
Pouta nejsou okovy
Právě Teď – přítomnost okamžiku
Když si nenasloucháme
ČernoBílé
Vědom sám sebe
Co je psáno, to je dáno
Stačí si jen přát
Vše co vyšleš, se ti vrací
Srdce Evropy
Statečným
Rub a Líc
Ve snění skutečném
V zahradách
Křižovatky
Do jámy lvové
Pohádky dnešní doby
Kruh všedního bytí
Otázky a odpovědi
Smrt je jen začátek
Myšlenky tvoří náš svět
Ve jménu
Rozloučení s rokem 2013
Elixír věčnosti duše
Jen tak...
Přijímání
Nezapomeň
Ukončení roku 2014
V půli cesty
HÁDANKA
Vize, Sny a Vzpomínky minulosti
Sbohem roku 2015
Klid před bouří
Zvíře naší duše
Bylo nebylo
Ke konci roku 2016
***P.S.
∞ SVĚTLEM HVĚZDY ∞
Ohlédnutí za rokem 2017
Pozdrav v závěru roku 2018
Závěrem roku 2019
Konec roku 2020
Pozdravení na konci roku 2021
Rozloučení s rokem 2022
Koncem roku 2023

Vaše ohlasy

Obrázky

Ceník

Kontakt

Odkazy

Canisterapie

 

Tato forma terapie je založena na působení pozitivní energie psa na duši člověka, tím pádem i na jeho psychické a fyzické zdraví. Canisterapie je v povědomí veřejnosti poměrně známá, dobře přijímaná ne jen u lidí hledajících alternativní způsoby léčby, ale také u zastánců klasické medicíny. Pes je pro mnohé věrným přítelem člověka a tudíž jsou ochotni přijmout myšlenku působení „jakési“ energie a její „zvláštní pozitivní dopad“ na zdraví…

 

V tento moment bych vám chtěla představit svého parťáka a spolubojovníka provázejícího na mé cestě, vždy věrně po boku s obrovskou zásobou energie, chutí pracovat, učit se, vnímat, pomáhat. Tímto přítelem na cestě je fena Amie Rox Liwinnau, plemene border kolie, německorakouského původu (ovšem štěká stoprocentně česky:). Každý, kdo za mnou přichází do ateliéru, se s tímto psem setkává a už jen samotným kontaktem s vámi /potažmo vaší energií/ Amie pracuje, zklidňuje, čte ve vás…Tento parťák je pro mne velkým přínosem a přes její nezměrnou chuť pracovat a neměřitelný temperament, se v ateliéru mění na umírněného beránka nechajícího se drbat za ušima:)

Na pohled „sladká princezna“ je především workoholik tělem i duší, dynamit, a v nezkušených rukou časovaná bomba, v souznění pak poklidným bojovníkem. Jak často praví můj trenér „je to Porsche mezi psy“:) Než ráno přijedu za vámi na terapii, máme za sebou několik kilometrů a ranní trénink poslušnosti, odpoledne to samé. Každou volnou chvíli objíždím krajinou a hledám terén pro pachové práce a pravidelně nastupujeme do ringu na obrany, ať je pětatřicet ve stínu, či mrzne a padají trakaře. Jediný volný den v týdnu jsem vyměnila za vstávání časně z rána, naloděním do auta a směr výcvik za každého počasí. (můj i těch, co cvičím následně)

Vzhled je jen povrch skrývající skutečnost, proto ač jemné malé zvíře, její duch a žhnoucí oheň si nezadá nic s ostatními služebními plemeny pracujících na obranách.

Společně tedy cvičíme sportovní kynologii dle národního a mezinárodního zkušebního řádu /tzn. stopy, poslušnost, obrana/ a skládáme postupně různé zkoušky, máme také složenou zkoušku canisterapeutického psa u nadace Podaných rukou, což nás opravňuje navštěvovat nemocnice, domovy pro seniory, školy, školky běžné či speciální… jako dobrovolníci rády věnujeme svůj čas potřebným, nárazově kde je třeba. Tohoto času se mi přes mnohé klacky pod nohy konečně podařilo nastoupit do místní nemocnice na oddělení následné péče, kde můžeme pravidelně docházet a pracovat. Každý úsměv stojí za to, každá minuta je darem pro ty, kteří jsou na své cestě zastaveni či často již nastoupili cestu poslední…

Psí svět mi umožnil setkání s úžasnými lidmi, ať už učení se od velmi zkušených světaznalých Pánů kynologů, tak pod vedením mých trenérů – profesionálního psovoda nebo od lety zkušené výcvikářky, kteří se stali mými srdečnými přáteli. Otevřeli mi sportovní svět (z dalšího úhlu) přísných pravidel, kde souhra člověka se zvířetem se projeví v čistém světle. Ráda za tým nastoupím zkoušky i závody, ukázky pro děti… A třebaže jako „vysloužilému sportovci“ mi plně neslouží kolena (záda, kotníky… :)) vyrážím též na dogtrekkingy (vytrvalostní pochody se psem v časovém limitu).

 

Zvířata mají v našem lidském světě velký význam, vidí naši duši bez „povrchu a obalu“ a jako nejvěrnější přítel sejmou břímě těžkých energií a negací navalených v nás samotných.