Titulní strana

Kdo jsem

Jak pracuji

Terapie Safires
Zlatá mříž
Voda
Kameny
Druhy kamenů
CANISTERAPIE

Děti

Indigové děti
Křišťálové děti
Duhové děti
Když děti nepřicházejí
Hosté jenom na chvíli

Příběhy

Katka a Barunka
Otálející dušička
Prokletý dům
Rozdělená dvojčátka
Odpuštění
Andílek Evelýnka

Články, texty, myšlenky

Jak správně vybrat terapeuta
Umělci a Vyšší Já - Daniel Landa
Jak mluvíme – slova v našem životě
5.element
Spřízněné duše
Soudím a jsem souzen
Lorna Byrne – Andělé v mých vlasech
Poděkování roku 2012
Znamení
Pouta nejsou okovy
Právě Teď – přítomnost okamžiku
Když si nenasloucháme
ČernoBílé
Vědom sám sebe
Co je psáno, to je dáno
Stačí si jen přát
Vše co vyšleš, se ti vrací
Srdce Evropy
Statečným
Rub a Líc
Ve snění skutečném
V zahradách
Křižovatky
Do jámy lvové
Pohádky dnešní doby
Kruh všedního bytí
Otázky a odpovědi
Smrt je jen začátek
Myšlenky tvoří náš svět
Ve jménu
Rozloučení s rokem 2013
Elixír věčnosti duše
Jen tak...
Přijímání
Nezapomeň
Ukončení roku 2014
V půli cesty
HÁDANKA
Vize, Sny a Vzpomínky minulosti
Sbohem roku 2015
Klid před bouří
Zvíře naší duše
Bylo nebylo
Ke konci roku 2016
***P.S.
∞ SVĚTLEM HVĚZDY ∞
Ohlédnutí za rokem 2017
Pozdrav v závěru roku 2018
Závěrem roku 2019
Konec roku 2020
Pozdravení na konci roku 2021
Rozloučení s rokem 2022
Koncem roku 2023

Vaše ohlasy

Obrázky

Ceník

Kontakt

Odkazy

Právě Teď – přítomnost okamžiku

 

Čas je relativní a z pohledu našeho součastného lidského života se nám zdá jeho odvíjení pěkně po pořádku logické. Máme svou minulost i budoucnost. Naše vnímání omezené hmotou však zcela nepřesně zkresluje linie času. Opusťme však nyní hloubání nad neexistujícím časem v nehmotném světě, kdy právě minulost a budoucnost jsou znázorněny „jen kruhem“, a pojďme se pozastavit v přítomném okamžiku. Jak moc je pro nás důležitý prožitek Právě TEĎ.

Pokud jsme ochotni připustit, že čas funguje na jiných principech než jen podle lidských fyzikálních zákonů, jsme o krok blíž prozřít skutečnost nehmotného bytí, pak můžeme čas „využít“ pro sebe – tedy zvědět./A získáváme samozřejmě jen tehdy, když dáváme bez nároků na zisk/. Pak tedy stopky - zastavování ve svém vlastním vývoji, které jsme si nastavili sami, odstraníme v okamžiku, kdy zase chceme jít dále. Je jedno, kolik let ( staletí :) trvá, co jsme mezitím konali a učinili, jak jsme vlastně žili – minulost je to stále jen z lidského měření času, ale z nehmotného pohledu se učíme, vyvíjíme nebo stojíme (popř. nakročíme zpět), není tedy lepšího okamžiku než právě teď. TEĎ. Představme si tento okamžik jako bod. Zářivý malý bod na prázdném bílém papíře, ze kterého si nyní namalujeme čáru dál, nebo taky dvě – tam i zpět ( nebo taky mnoho čar a čar pojících se v kruhy :) – to jsou linie času vnímané hmotně... ale před konkrétním Bodem nebylo na papíře nic… Chci tím poukázat na skutečnost mocného okamžiku, kdy uděláte „tužkou tečku“.

Tedy jednodušeji si řekněme, že není lepšího okamžiku pro jakýkoliv počin než Teď. Pokud váháte, rozhodujete a tonete v pochybách – v nejistotě, jíž doprovází strach, zkuste si uvědomit sílu přítomnosti, kdy máte vše ve svých rukou. Není zítra, není včera, je jenom dnes  nebo přesněji - včera jsme byli, zítra nebudeme, jenom nyní JSME.

Pokud pochopíme přítomnost, nebudeme litovat a chtít se vracet do minulosti, tím se přestaneme obávat budoucnosti. V okamžiku je představena Věčnost, přesto v lidském měřítku tkví jeho krása právě v jedinečné pomíjivosti…

Jsme-li ochotni přijmout velikost přítomnosti, otevře se nám Vědomí skutečnosti… pak pochopíme správně, jak bezvýznamně malé je NIKDY a jak neskutečně velké je NAVŽDY…