Titulní strana

Kdo jsem

Jak pracuji

Terapie Safires
Zlatá mříž
Voda
Kameny
Druhy kamenů
CANISTERAPIE

Děti

Indigové děti
Křišťálové děti
Duhové děti
Když děti nepřicházejí
Hosté jenom na chvíli

Příběhy

Katka a Barunka
Otálející dušička
Prokletý dům
Rozdělená dvojčátka
Odpuštění
Andílek Evelýnka

Články, texty, myšlenky

Jak správně vybrat terapeuta
Umělci a Vyšší Já - Daniel Landa
Jak mluvíme – slova v našem životě
5.element
Spřízněné duše
Soudím a jsem souzen
Lorna Byrne – Andělé v mých vlasech
Poděkování roku 2012
Znamení
Pouta nejsou okovy
Právě Teď – přítomnost okamžiku
Když si nenasloucháme
ČernoBílé
Vědom sám sebe
Co je psáno, to je dáno
Stačí si jen přát
Vše co vyšleš, se ti vrací
Srdce Evropy
Statečným
Rub a Líc
Ve snění skutečném
V zahradách
Křižovatky
Do jámy lvové
Pohádky dnešní doby
Kruh všedního bytí
Otázky a odpovědi
Smrt je jen začátek
Myšlenky tvoří náš svět
Ve jménu
Rozloučení s rokem 2013
Elixír věčnosti duše
Jen tak...
Přijímání
Nezapomeň
Ukončení roku 2014
V půli cesty
HÁDANKA
Vize, Sny a Vzpomínky minulosti
Sbohem roku 2015
Klid před bouří
Zvíře naší duše
Bylo nebylo
Ke konci roku 2016
***P.S.
∞ SVĚTLEM HVĚZDY ∞
Ohlédnutí za rokem 2017
Pozdrav v závěru roku 2018
Závěrem roku 2019
Konec roku 2020
Pozdravení na konci roku 2021
Rozloučení s rokem 2022
Koncem roku 2023

Vaše ohlasy

Obrázky

Ceník

Kontakt

Odkazy

Lorna Byrne – Andělé v mých vlasech

 

Často se mne lidé ptají na můj názor na tuhle knihu. A protože se otázka stále opakuje, nastíním názor na Lornu a prozatím její dva andělské bestsellery.

Její první kniha se ke mně dostala jak jinak než „náhodou“ :) , když mi ji poslala jedna milá žena jako dar za pomoc. Velmi si tohoto dárku vážím, našel čestné místo v mé knihovně.

 

Lorna Byrne. Moderní irská mystička a její famózní životní příběh. Žena obdařena viděním a vnímáním andělů, kteří její život naplňují od samého začátku. Už coby malé dítě vidí, cítí a mluví s anděly, jsou jí kamarády, rádci, učiteli i ochránci. Silný příběh napsán tak jemně a přímo, jako řečí dítěte – tedy řečí prostou, otevřenou všem, plnou lásky něhy a pokory. Číst tuto knihu je jako poslouchat kamarádku z dětství v zahradě - posloucháte se zatajeným dechem a prožíváte každý její krok. Její dětství, ve kterém byla vždy tak trochu černou ovcí rodiny, považována za mentálně retardovanou, její dospívání a lásku, ukazování budoucnosti, se kterou se musela smířit, čtete se staženým hrdlem, její přechod v ženu, manželku a matku až po smrt jejich blízkých. V každém okamžiku ji doprovázejí andělé a ona s nimi mluví, probírá životní situace a pomáhá ostatním lidem.

Z knihy je na první pohled jasné Lornino ovlivnění křesťanskou vírou, ale vše je podáváno s takovým citem a pokorou, že je úplně jedno, jakého je čtenář vyznání (a je-li nějakého vůbec). Její stránky nesou své poselství  a obsahují spoustu energie.

Z knihy Andělé v mých vlasech se ihned stává mezinárodní bestseller a Lorna pokračuje v tvorbě druhou knihou s názvem Schody do nebe. Dodává v ní podrobnosti ze svého života, určité příběhy, které vysvětlují její práci s anděly, je zde rozuzlen i duchařský dlouhodobý závazek. V téhle knize lze však již pocítit Lornina proměna. Sice jen nepatrná, ale změna tam jistá je. Už to není ta malá podceňovaná holčička ze zapadlé vesnice, nyní je slavnou ženou, uznávanou a žádanou, její slova mají blahodárný vliv na mnoho lidí…

V druhé knize jde již Lornina křesťanská výchova znát o něco silněji, jak se pouští do vysvětlování hlubších věcí, její vědění jsou v některých situacích „semknuty“ pravidly učení, ve kterém byla vychována a ovlivňují její úsudek. Ať již to byla zmínka o duších zvířat - dle Lorny (a Bible) zvířata duši nemají, tak její satanské a antikristové poznatky. Avšak kapitoly o Reinkarnaci a Sebevrazích, na které bych chtěla upozornit, byly nastíněny buď velmi nešikovně a nebo chybně z důvodu, že Lorna si právě díky svému vyznání nedovoluje otevírat některé věci úplně. Protože dle mne jsou tato témata tak trochu nešťastným způsobem podána v knize, kterou čte tak obrovské množství lidí, že můžou napáchat nemalou škodu.

Lorna vypovídá, že se reinkarnuje jen velmi málo duší, protože všechny ostatní jdou přeci rovnou do nebe. Pak ale popírá své vysvětlení vlastním údivem, že je až neskutečné, jak poslední dobou potkává a rozeznává čím dál více reinkarnovaných duší, ale tím její vysvětlení končí. Nebude to spíše tím, že „teprve“ dospěla do stádia, kdy si je schopna přes svou výchovu připustit, že duše se vrací a plní svůj vlastní úkol a v tomto momentě je jí dovoleno spatřit více a více reinkarnovaných duší?

A pak je tu ta nešťastná kapitola sebevrahů. Nešťastná píši proto, že se mi zdá až nebezpečně napsaná. Lorna popisuje, jak vždy viděla u lidí smýšlejících sebepoškozujícím směrem jejich strážné anděly propletené přímo s duší onoho člověka, jak ho anděl chrání a snaží se ho od tohoto skutku všemožně odvrátit, zachránit, jak ona sama, když tento výjev viděla a vidí, tak z něj má stísněné a velmi smutné pocity, plné strachu a obav. A tuhle pasáž smete pak vcelku krátkým a rychlým závěrem, že když člověk svého strážného anděla neuposlechne a spáchá přesto sebevraždu, vlastně se nic nestalo a neděje a šup – rovnou do nebe. Takže ten andělský i její strach byl vlastně zcela nepodstatný? K čemu, když se vlastně nic nestalo?

Sebevražda je závažný čin, porušující významně rovnováhu, násilné vytržení z cesty a nedokončení úkolu. Nejen, že sebevrah si nic neulehčuje, naopak okamžitě záhy po vykonání skutku velmi lituje, dostává se do jakési spirály, ze které se  těžce dostává zpět, a i po té svému úkolu, pro který svůj život „zahodil“, neunikne a bude ho muset opakovat…

Abych nekončila smutným závěrem, rozhodně nelze zapomenout příběh setkání Lorny a ochrnutého „nevnímajícího“ mladíka. Ten příběh je nádherný a tak čistý, kdy po roce zdravý mladý muž promluví k Lorně a řekne jí, jak ji slyšel a vnímal, že ona mu dodala tu sílu, když už nad ním každý zlomil hůl, vnímal ji totiž svou duší.

 

Lorniny knihy jsou jako pohlazení, cítíte z nich klid, rozvahu i energii – čistou a jemnou. Obsahuje své poselství i vize budoucnosti. Jsem ráda, že takový člověk existuje a sděluje lidem svůj úděl, poslání a už jen tím jim předává svou Lásku a Světlo.

 

 

edit duben 2013

V březnu tohoto roku vychází Lornina třetí kniha Andělské poselství naděje, která si ke mně našla cestu jak jinak než jako náhodný dárek. A jelikož náhody neexistují :), byl mi s příležitostí tohoto dárku dopřán ještě jeden dar, a to úžasné setkání s autorkou. Bylo (a je) mi nevýslovnou ctí stisknout této skvělé ženě ruku a říct jí do očí své Děkuji…

Věřím, že každý, kdo četl předešlé dvě knihy Andělé v mých vlasech a Schody do nebe, si s radostí přečte i Andělské poselství naděje, protože je to kniha opět psaná s láskou, je plná světla, radosti a pravdy, kniha, která vrací lidem Naději. Těší mne, že i Lorna, tak jako vícero otevřených lidí, má své informace s posláním šířit naději Právě teď a těší mne, že je to právě ona, komu tolik lidí naslouchá.

Motto knihy zní: "Díky naději se nemožné stává možným". A s tím já naprosto souhlasím, protože přece Nic není nemožné… :)